C# Veri Tabanında Arama Yapma – Web Tasarım & Programlama
Access C# Programlama Windows Form Örnekleri

C# Veri Tabanında Arama Yapma

Textbox’a girilen değere göre aramanın (filtrelemenin) nasıl yapıldığını gösteren video. Arama yapılırken “Like” sözcüğü kullanıldı.

C# Access bağlantısı Ekleme Silme  Güncelleme ve Arama yapma resimli anlatım örneği için tıklayın.

7 Yorum

 • Merhaba birden fazla textboxım var tek butonla arama yapmak istiyoruum.

  buton içerisindeki kodlarım bu şekilde
  {
  baglan.Open();
  SqlCommand komut2 = new SqlCommand(“Select * from nufus where tc like ‘%” + textBox11.Text + “%'”, baglan);
  SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(komut2);
  DataSet ds = new DataSet();
  da.Fill(ds);
  dataGridView3.DataSource = ds.Tables[0];
  baglan.Close();
  }

  • Evet yapabilirsiniz. Birden çok textbox ile farklı alanlardan yapabileceğiniz gibi, tek bir textbox ile farklı alanlar için arama yapmanızda mümkün. Yapmak istediğinizi tam olarak açıklarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim.

 • merhaba,

  veri tabanındaki kayıtlarda transfer işlemi yapmak için yardımınızı rica ediyorum. bir örnekle anlatmaya çalışayım. A veri tabanındaki cariler ve stoklar tablosundaki bazı kayıtları B veri tabanındaki aynı isimli cariler ve stoklar tablosuna aktarmak istiyorum. cariler tablosundaki bazı kayıtlar stoklar tablosuna bağlantılıdır. mail adresinizi verirseniz size bir excel dosyası gönderebilirim. tekrar yardımınızı rica ediyorum.

 • merhabalar. veri tabanına bağlanmak istiyorum. ama ilk etapta sadece bağlantı için ne yapılır onu bilmek istiyorum. sonra da veri tabanındaki tüm bilgileri değil de tek bir bilgiyi almak istiyorum textbox'a. mesala veritabanında 1000 yazıyor bunu alıp bir artırıp textbox'a yazmak istiyorum.

Yorum yap