Teknoloji

Mikrop ve Virüs Emojisi?

? Mikrop / Virüs Emojisi
? Petri Dish içinde yetiştirilen veya ? Mikroskop altında gözlemlenen bir bakteri olarak bir mikrop. Genellikle belirgin kirpikleri olan dalgalı, tek hücreli bir mikroorganizma olarak tasvir edilir. Renk, şekil ve konum platformlara göre değişir.

Genellikle bakteri, virüs ve mikropları ve hastalıkları daha genel olarak temsil etmek için kullanılır. Yeşil vurgu rengi olarak da kullanılabilir.

Apple, Samsung ve Twitter’ın mikropları parlak yeşildir. Microsoft’un mavi, Facebook’un çivit mavisi ve WhatsApp’ın mor rengi. Google’ın tasarımı farklı, parlak renklerde beş mikrop içeriyor.

Microbe, 2018’de Unicode 11.0’ın bir parçası olarak onaylandı ve 2018’de Emoji 11.0’a eklendi.

 

???

İlgiliniz Çekebilecek Diğer Emojiler

? Termometreli Yüz
Kaşları kalkmış veya çatlamış sarı bir yüz ve ağzında bir termometre. Genellikle ateşli gibi kırmızı yanaklarla tasvir edilir. Bir hastane hastasını veya soğuk algınlığı veya grip olan bir kişiyi temsil etmek için kullanılabilir.

? Bulantılı Yüz (kusacak gibi gözüküyor) veya ? Baş Sargısı ile Yüz (fiziksel yaralanma) gibi hastalık taşıyan diğer gülen yüzlerden farklıdır.

Termometreli Yüz, 2015 yılında Unicode 8.0’ın bir parçası olarak onaylandı ve 2015 yılında Emoji 1.0’a eklendi.

?, ağzında beyaz bir tıbbi maske bulunan bir yüzü gösterir. Gözler zayıf bir şekilde kapalı. Bu emoji, özellikle bulaşıcıysa, hastalık anlamına gelebilir. Arkadaşlara ve iş arkadaşlarına, metnin hasta olduğunu veya metnin hastalanmaktan korktuğunu ifade etmek için kullanılabilir. Hasta Emoji ayrıca hastane ziyaretleri veya doktor ziyaretleri için de kullanılabilir.

Tıbbi Maske Emoji ile Yüz 2010 yılında ortaya çıktı ve şimdi esas olarak Hasta Emoji olarak bilinir, ancak aynı zamanda Emoji Hasta Yüz olarak da adlandırılabilir. Bazen Dr. Emoji olarak bahsedilir.

????

Emojileri Kopyala

Yorum yap

Web Tasarım & Programlama sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et