Web 2.0 Araçları

Canva ile Afiş ve Poster Oluşturun

Canva nedir?

Web üzerinde çalışmanın çevrimiçi dünyasına yeni başlayan biri olarak, alabileceğim tüm ücretsiz kaynakları, öğreticileri, püf noktalarını ve araçları seviyorum. Bu What is Series ile en sevdiğim çevrimiçi araçları ve kaynakları sizinle paylaşıyor olacağım. Size biraz arka plan vereceğim, işletmeniz için neden iyi olduğunu ve daha fazla öğrenmeye devam etmek istiyorsanız araç hakkında daha fazla bilgiyi nerede bulabileceğinizi anlatacağım. Daha fazla sorunuz varsa veya kişisel eğitim almak istiyorsanız, bana bildirin.

Canva grafik tasarım aracı nedir

Canva, tarayıcınızda doğrudan kullanabileceğiniz, kullanımı kolay bir grafik tasarım aracıdır. Profesyonel görünümlü resimler ve grafikler oluşturmanıza olanak tanır ve tonlarca ücretsiz ve yalnızca 1 ABD doları tutarında kaynak sunar. Sosyal medya profilleriniz, yaygın gönderi türleri, basılı belgeler ve hatta Kindle kitap kapakları için ortak şablonlarla başlayabilirsiniz.

Mini şaheserinizi oluşturduktan sonra, çalışmanızı görüntü dosyaları veya PDF’ler olarak indirebilir veya hemen sosyal medya ağlarınızda paylaşabilirsiniz.

Neden Canva Kullanmalıyım?

Bu aracı seviyorum çünkü grafik tasarım becerilerim tipik tasarım programları ile sınırlı ve harika görüntüler oluşturmanıza yardımcı olacak tonlarca kaynak sağlıyorlar. Canva’da uzmanlaşmanıza ve grafik tasarım konusundaki genel bakışınızı geliştirmenize yardımcı olacak bir blog, öğreticiler ve eğitim materyalleri içeren Tasarım Okulları var. Öğreticilerde, görüntüleri katmanlama, metni değiştirme ve çıkartma ve düğme ekleme gibi basit tasarım tekniklerini deneyebilir, böylece programın asılmasını sağlayabilirsiniz.

Sevdiğim bir diğer özellik de, önceden tasarlanmış görüntülere geri dönüp bunlar üzerinde çalışmaya devam edebilmem veya sadece hex kodu (renkler için) alabilmem. Aynı oturumda bir dizi resim oluşturabilir ve hepsini sıkıştırılmış bir dosyada indirebilirsiniz.

 

https://www.canva.com

Yorum yap