25 Yorum

 • Merhaba

  Login olup default sayfasına da gridview ile data ceksek . Ve Sadece Uyenin bilgilerini çeksek

  Sorguda Session = Kullanıcı adı verilerini nasıl sorgularız , nasıl sorgu yazmalıyız

  tesekkur ederiz

 • Hocam ben kad girmeden şifre yazıp şifreyede herkese özel 10 basamaklı kart numarası verdim accesde veritabanını oluşturdum hoşgeldin yazıp kimin olduğunu bana vermesini istiyorum acaba o kısmı nasıl yapabilirim.

 • Hocam merhaba kodları giriyorum giriş yap kısmına bastıktan sonra otomatik olarak login sayfasına geri atıyor kullanıcı adı veya şifre yanlış doğru olsa bile nasıl düzelteceğim.
  Sizin örneğinizi indirdim aynı şekilde o örnekte de aynısı oldu.

 • Ahmet Hocam Asp.net te giriş adında sayfa oluşturup eğer kullanıcı ad Ali ve şifre 123 girilmişse hakkımda aspx sayfasına yönlendirilecek hatalı ise uyarı penceresinde kullanıcı adı veya şifre hatalı yazacaktır. Kaydola tıklanırsa kayıt aspx sayfasına gidilecektir. Bunun kodunu nasıl yazarız hocam. rica etsem bir örnek oluşturabilirmisiniz?

   • page_Load kısmında yazan else
    {
    Response.Redirect(“login.aspx”);
    }
    kısmından kaynaklıymış hallettim teşekkürler.

 • Merhaba bu loginform örneğine kullanıcı rolleri ekleyebiliyor muyuz? yani şifre ile girişte yetkilendirme yapmak istiyorum.

 • hocam geçen ay bu konuda çıkış yap butonunu sormuştum ama bi cevap vermemişsiniz, makalelerde de hiç göremedim, giriş yaparken üyelere ölümüne bi sözleşme mi imzalatıyoruz 😀 bi yardımcı olsanız sevinirim

  • Merhaba. Ssorulan sorulara elimden geldiğince ve fırsat buldukça yanıt vermeye çalışıyoru. Kimi zaman gözden kaçanlar da olabiliyor. Sorduğunuz soruya gelirsek giriş yapılan sayfada Çıkış butonu ekleyerek aşağıdaki kodları yazabilirsiniz.

   Session.Abandon();
   Session.Clear();
   Response.Cookies.Clear();
   Response.Redirect(“login.aspx”);

   kullanıcıları gruplara ayırma ile ilgili kısma gelirsek aşağıda windows form ile yapılmış bir örneğe ait link veriyorum. bin/debug içindeki veritabanı dosyasını ve login butonundaki kodları inceleyebilirsiniz. Aynı mantığı kullanabilirsiniz.

   https://yadi.sk/d/SKmBKOiFqBuNn

  • 1 adet Linkbutton ekleyip üstüne tıklayıp içine girin ve şu kodları ekleyin;

   Session.Abandon();// oturumu kapatmak için yazık
   Response.Redirect(“anasayfa.aspx”); //oturumu kapatıp anasayfaya yönlendirecektir

 • peki burda çıkış yap butonu yok?? 😀 nedense konmuyo bu buton, ilk baktığım bi kaç makaleden birisi, diğerlerinde vardır inşallah, bu konuda da yardımcı olur bilgilendirirseniz seviniriz, ve lazım olan bi konu daha, girilen sayfalarda kullanıcı ve ziyaretçi ayrımı yapmam lazım, hatta kullanıcıları tahminen 4 gruba ayırmam lazım, makale için teşekkürler, yardım ederseniz diğer konularda onlar için de sonra teşekkür ederim 😀 😉

 • Kardeşim kütüphaneyi eklerken using de hata alıyorum en üste ekliyorum ama using i görmüyor. ” Statement cannot appear outside of a method body/multiline lambda” hatası veriyor.

Yorum yap

Web Tasarım & Programlama sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin