Bilgisayar Genel

.iso Uzantılı Program Kurulumu

Bu yazımızda .iso uzantılı programların veya oyunların bilgisayara nasıl kurulacağını göreceğiz. Kurulumu yaparken Daemon Tools Lite programından faydalanacağız.

İlk iş olarak bilgisayarınızda Daemon Tools Lite programı yüklü değilse arama motorundan yazarak ya da buradaki linkten indirerek kurulumu yapabilirsiniz.

DAEMON Tools Lite, popüler sıkıştırılmış disk imaj dosyalarını (*.mdx, *.mds/*.mdf, *.iso, *.b5t, *.b6t, *.bwt, *.ccd, *.cdi, *.bin/*.cue, *.ape/*.cue, *.flac/*.cue, *.nrg, *.isz vs.) okuyabilen kaliteli bir sanal sürücü programıdır. DAEMON Tools Lite sayesinde Cd oluşturmadan önce kalıp dosyalarının içeriklerini görebilir ve 4 sanal sürücü destegi ile oyunlarinizi cd’ye yazmadan direkt kalıp dosyalari içinden çalıştırabilir, içeriklerine erişebilir ve oynayabilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra yapılması gerekenlere geçelim.

.iso dosyamızın bulunduğu klasöre gidelim. Örneğimizde Visual Studio 2013 kurulumunu gerçekleştireceğiz. Fakat diğer programlarda da aynı yöntemin geçeli olduğunu söyleyelim.

iso_kurulum_1

Daha sonra .iso dosyamızın üzerinde sağ tıklayarak Birlikte AçDaemon Tools Lite seçiyoruz.

iso_kurulum_2

Bu işlem sonucunda kalıp dosyası yerleştiriliyor mesajını göreceğiz.

iso_kurulum_3

Artık Sanal bir sürücü oluşturularak dosyalarımızın bu sanal sürücüde yüklü olduğunu göreceğiz.

iso_kurulum_4

İşlem bu kadar. Artık Setup dosyasına tıklayarak programımızı kurabiliriz.

1 Yorum

  • helal olsun. 20 tane konu gezidim. herkes iso dosyasının nasıl oluşturulacağı yazmoş. ulan elimde iso dosyası var bunu nasıl kuracağım diyorum. tık yok. Çoook teşekkğrler

Yorum yap

Web Tasarım & Programlama sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin