Bilgisayar Genel

Önceden Bağlanılan Tüm Wi-Fi Şifrelerini Öğrenme

Muhtemelen evde bir Wi-Fi ağınız vardır. Belki de bilgisayarınızı açıp kablosuz ağlara tıkladığınız zaman yakınlarınızda, komşularınıza ait onlarca Wi-Fi ağı görmektesiniz. Eğer bu ağların altında Güvenli ibaresi görüyorsanız bu ağ şifrelenmiş demektir. Çoğunluğun tıpkı sizin gibi! kablosuz internet ağını şifrelemesi oldukça normaldir.

Evinizde kullandığınız Wi-Fi bağlantısı kayıt altına alındığından bu şifreyi çok sık girmediğiniz için unutmanız olasıdır. Bununla ilgili : Windows Wi-Fi Şifresi Öğrenme  yazısını daha önce paylaşmıştım.

Bu yazıda ise işi biraz daha genişleteceğiz. Bilgisayarınız ile daha önce girmiş olduğunuz tüm Wi-Fi ağlarının listesini ve bu ağların Wi-Fi şifrelerinin nasıl elde edileceğini göreceksiniz.

Bu işlem için herhangi bir programa ihtiyacımız olmayacak. Windows Komut İstemi kullanarak işlemlerimizi çok basit bir şekilde halledeceğiz.

Başlayalım 🙂

Adım 1: Başlat menüsünden Komut İstemi (Command Promt) açalım. Aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.

Adım 2: Şimdi önceden bağlanmış olduğumuz kayıtlı ağları listelemek için aşağıdaki komut satırını girip Enter tuşuna basalım.

netsh wlan show profiles

Adım 3: Yukarıdaki adımda bilgisayarımızla önceden bağlanılmış olan ağların listesini görmüş olduk. Şimdi de bu ağlara hangi şifreyi girerek bağlandığımızı öğrenelim. Örneğin HY isimli ağ şifresini öğrenelim. Bunun için aşağıdaki satırı yazıyoruz:

netsh wlan show profile name=”HY” key=clear

İşte sonuç 🙂

 

 

1 Yorum

Yorum yap