Büyük Veri

Büyük Veri Nedir? Büyük Veri Nasıl Çalışır?

Büyük Veri Nedir?

Büyük veri, bu, yapılandırılmış ve yapısal verilerin büyük bir hacmi, geleneksel veritabanı ve yazılım tekniklerini kullanması zor olan zorunlu bir verim anlamına gelir.

En Kurumsal Senaryolarda Veri Hacmi çok büyük veya çok hızlı hareket ediyor veya mevcut işleme kapasitesini aşıyor.

Akıllı kararlar

Büyük veri, şirketlerin faaliyetleri iyileştirmelerine ve daha hızlı, daha akıllı kararlar kazanmalarına yardımcı olabilecek potansiyellere sahiptir.

Veriler e-postalar, mobil cihazlar, uygulamalar, veritabanları, sunucuları ve diğer araçlar da dahil olmak üzere bir dizi kaynaktan toplanır. Bu veriler, yakalanmış, biçimlendirilmiş, manipüle edilen, saklanan ve daha sonra analiz edildiğinde, bir şirketin gelirleri artırmak, müşterilerin aracılığı ve alım işlemlerini artırmak ve operasyonları iyileştirmek için yararlı bir fikir kazanmaya yardımcı olabilir.

Büyük veri bir ses veya teknoloji mi?

Vadenin verilerin hacmine razı rıya alındığında, her zaman durumda değil. Büyük veriler, özellikle satıcılar tarafından kullanıldığında, bir organizasyon, büyük miktarda veri ve depolama tesislerini taşıması gerektiren teknolojilere (araç alma ve süreçleri içeren) ifade edebilir. Terim, gevşek yapı verilerinin çok büyük dağıtılan toplucular sorgu yapmak için ihtiyaç duyan web arama şirketleri ile kaynaklanan olduğuna inanılmaktadır.

Büyük Veri örnek

Büyük veriler örneği, petabaytlar (1.024 terabyt) veya milyonlarca insanın trilyonlarının trilyonlarından oluşan verilerin oluşan (verilerden oluşan) (örneğin, 1.024 petabayt) (örn., Web, satış, müşteri temas merkezi, sosyal medya, mobil veri ve benzeri).

Veriler genellikle genellikle eksiksiz ve erişilemeyen verilerle kaplıdır. İş veri kümeleri, büyük veri kümesi ile uğraşırken, organizasyonlar büyük verileri yaratabilme, işlevi yaratabilir ve yönetmek için zorluklar. Büyük veriler özellikle iş analitiğinde bir sorundur, çünkü standart araçlar ve prosedürler, büyük veri kümesi aramalarını ve analiz etmek için tasarlanmamıştır.

Yorum yap

Web Tasarım & Programlama sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin