Photoshop

Adobe Photoshop Örnekleri

Photoshop’u benzersiz yapan şey, yeni konseptlere uyum sağlama yeteneği ve tasarımcılara her bir tasarımı muhteşem ve dijital sanat eseri yapmada yardımcı olacak özellikler sunma yeteneğidir. Adobe Creative Cloud’un piyasaya sürülmesiyle artık herkes ve herkes Photoshop’a çok makul bir aylık fiyatla erişebiliyor. Adobe Suite’in tamamını bile alabilirsiniz.

Ve eğer bu gerçekten senin kararınsa, bir çeşit yardıma ihtiyacın olacak. Bu genellikle, öğrenme eğrisinin öğreticiler arasında gezinmeyi ve pratik yapmayı, Photoshop CS6 özelliklerini anlama, benzersiz tasarım sonuçları elde etmeyi öğrenme ve Photoshop ile güzel sanatlar oluşturmak için kendi tekniklerinizi uygulama kadar ilerlemeyi içereceği anlamına gelir. Her gün web üzerinde Photoshop eğitimlerini arayan kişilerin sayısı şaşırtıcıdır.

Yalnızca en iyi Photoshop derslerinin merkezi bir konuma sahip olmanıza yardımcı olmak için kendimiz üstlendik. Yeni başlayanlar, fotoğrafçılar, deneyimli ve deneyimli PS kullanıcıları için, aynı zamanda en öne çıkan özelliklerden bazılarını açıklayan birçok bilgi makalesi için öğreticiler olacak. Ayrıca, video biçiminde bir ton öğretici sağlayan daha geniş kapsamlı kaynaklardan da söz edildiğinden emin olacağız. Bazen metin okumak sıkıcı olabilir, bu yüzden video çok yardımcı olur!

Soluk Siyah Beyaz Portre Efekti

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Birinci nesil kameralarda renk çok nadirdi ve tarihin büyük bir kısmı siyah ve beyaz olarak kaydedildi. Çocukken, dünyayı değil, siyah beyaz olan fotoğraflar olduğunu hiç düşünmedim! Buradaki soluk etki, resimdeki atmosferi gerçekten aşılamaya ve siz buna böyle adlandırırsa, ikinci hayat vermenize yardımcı olur. Şaşırtıcı bir şekilde, örnek sonucun elde edilmesi sadece birkaç dakikanızı alır, bu yüzden çalışmaya ve araştırmaya başlayın!

İncele

 

BMW Logosunu Yapın

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

BMW, dünyadaki en çok aranan otomobillerden bazılarını inşa eden bir ev adıdır. BMW logosu dünya çapında bilinir, ancak birisinin merak etmesi gerekir – tüm dünyaya hitap eden bir logo oluşturma sürecine neler giriyor. Bu soruyu kendimize sormamız gereken pek çok durum var, çünkü olasılıklar – bu logolar bugünlere benzemeleri için bildiklerimize tamamen farklı gözükebilirdi. İlk izlenimler kadar karmaşık olabilir, bu hızlı, etkili ve ağrısız bir öğretici olacaktır. En sevdiğiniz grafik tasarım aracını Photoshop kullanarak kendi BMW logo kopyanızı yaratmanın zamanı geldi.

İncele

 

Photoshop CS6 / CC ile Dağılma Etkisi

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Photoshop’un benzersiz, özgün ve orijinal efektler oluşturmak için kullanılabileceği yöntemlerin miktarını anlamak zordur. Tüm profesyonel araçlarda olduğu gibi, platformun size sunduğu araçları kullanmak ve bunun dışında eşsiz bir şey yaratmak söz konusudur.

Bir dispersiyon etkisi gibi. Dağılım etkisi nedir? Fotoğrafın hedefi, sanki hiçbir yere dağılmış gibi, zihin tarafından uçuruluyor gibi gözüküyor. Bu, video tanıtımları için de kullanılabilecek harika bir etki olabilir, ancak önce Photoshop CS6’yı kullanarak bağımsız dijital sanat için nasıl yapıldığına ilişkin teknikte uzmanlaşalım. Eğitimin temeli, konu katmanlarında ve manipülasyonlarında yatacak. Maskeler ve fırçalarla bazı çalışmalar yapılacak, ancak çoğunlukla katı bir katmanın üstündeki etkiyi yeniden oluşturmak için katmanlara maruz kalacaksınız.

İncele

 

Photoshop CS5’te kalplerle soyut Sevgililer Günü illüstrasyonu nasıl oluşturulur

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Bu eğitici yazıda, Adobe Photoshop CS5’te birkaç teknik kullanarak, sıfırdan yüreklerle Sevgililer Günü örneklerini yakalayan soyut göz nasıl oluşturulacağını size göstereceğim. Başlayalım!

İncele

 

Adobe Photoshop’ta Gerçekçi Cilt Nasıl Boyama

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Bazı küçük resim bilgileri yukarıda belirtildi, bu yüzden burada dijital resim konusuna fazladan bir şeyler ekleyelim. Adobe Photoshop CS6’yı kullanarak otantik ve gerçekçi insan cildi nasıl boyanır? Melody’nin bir araya getirdiği öğreticiyi bitirdikten sonra bir daha bu soruyu sormanıza gerek kalmayacak. Öğretici zordur, ileri düzeyde Photoshop bilgisi gerektirir ve tamamlanması birkaç saatinizi alır. Ama sonra tekrar, tüm bu yeni kavramları ve dijital resim yapmanın yollarını öğrenmek. Bu, Photoshop’ta dijital resim için bir araç olarak anlayışınız için kendi başına paha biçilmez olacak.

İncele

 

Adobe Photoshop’ta Gerçekçi Neon Işık Metin Efekti Oluşturma

İncele

 

Adobe Photoshop’ta Düz(Flat) Hava Durumu Simgeleri Nasıl Oluşturulur

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Simgeler genel ve ücretsiz web’de en sık indirilen kaynaklar arasındadır. Bugünlerde herkes tasarımlarını ikonlar ve font ikonları ile geliştirmek istiyor. Bu nedenle, konuyu kapsamlı biçimde kapsayan daha fazla öğretici yazıldığını görüyoruz. Tutsplus + ‘dan Yulia bizimle orta seviye bir öğretici paylaşıyor. Farklı hava koşullarını temsil eden düz tasarım stili simgeler oluşturma sürecini açıklayacaktır. Mola vermek ve öğrendiklerinizi sindirmek için çok fazla zamana sahip çok kapsamlı bir eğitim.

İncele

 

Photoshop’ta Kolay Hayvan Birleştirme Eğitimi

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Size gerçekten kolay ve eğlenceli bir eğitim diliyorum. Photoshop kullanarak bir atı ve devekuşunu nasıl değiştireceğinizi göstereceğim. Photoshop’taki hayvan geçişi öğreticileri çok zor değil ve bu bir istisna değil. Hoşunuza gideceğini umar ve güzel bir sonuç alırsanız lütfen siteme kredi verin.

İncele

 

Manzara Fotoğrafçılığı – Temel Düzenleme

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Manzara fotoğraflarınızı düzenlemek gerçekten çok kolay ancak çarpıcı sonuçlar elde etmek başka bir hikaye. Bu makalede fotoğrafınızda olması gerektiği gibi görünmesi için “normal” ayarların nasıl yapıldığını göstereceğim. Bu içerir: kontrast, renk dengesi, keskinleştirme ve doygunluk. Bu yüzden yaratıcı bir şey yapmıyoruz (size gelecekteki derslerde bunu nasıl yapacağınızı göstereceğim)

İncele

 

Adobe Photoshop’ta Hayvan Kürk Metin Etkisi Nasıl Oluşturulur

İncele

 

Doğal Diş Beyazlatma – Rötuş Öğreticisi

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Diş beyazlatma birçok insanın yanlış yaptığı bir şeydir. Neredeyse doğal görünen bir beyazlatmaya ulaşmak için gereksiz adımlar gösteren çok sayıda ders gördüm. Portre rötuşunun tamamen denge ile ilgili olduğunu ve modellerinizi mümkün olduğunca doğal görünmesini sağlayın. Bu derste size dişleri beyazlatmanın ve onları doğal tutmanın hızlı bir yolunu göstereceğim.

İncele

 

Yanan Dilekler – Soyut Photoshop Eğitimi

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Bu eğitimde göreceğiniz eserler gibi soyut sanat eserleri en sevdiğim şey ama orijinal fikirler ve konseptlerle gelmenin biraz daha zor olduğunu kabul etmek zorundayım. Bir kez yaratılmış olsa da, bazı deneyimleriniz varsa, öğreticiler tarafından çoğaltılması o kadar zor değildir, bu yüzden bununla eğleneceğinizi umuyorum. Keyfini çıkarın.

İncele

 

Adobe Photoshop’ta Retro STAR WARS Metin Efekti Oluşturma

İncele

 

Dramatik Fotoğraf manipülasyon Eğitimi

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Bu öğretici, dramatik ve epik bir fotoğraf montajı tasarlamak için çeşitli elemanların ve dokuların nasıl birleştirileceğini hızlı ve kolay adımlarla öğretecektir. Aydınlatma ve genel tonları çalıştırmak için gradyan aracını ve karıştırma seçeneklerini nasıl kullanacağınız hakkındaki temel bilgileri öğrenin. Ayrıca hafif fişeklerin, duman ve su sıçrama fırçalarının kullanılması. Basit adımlarla zihin üfleme etkilerinin nasıl elde edileceğini öğrenin.

İncele

 

Adobe Photoshop CS5’te Stil Posteri Yapma

Bu öğretici, birkaç katman, maskeleme, Fırça aracı, bazı temel ışıklandırma ve basit bir gürültü dokusu kullanarak dijital sanat eseri oluşturmak için birkaç basit tekniğin nasıl kullanılabileceğinin bir örneğidir. Katmanlı PSD dosyası dahil. Başlayalım!

İncele

 

Adobe Photoshop CS5’te Boşluk Arka Planıyla Benzersiz Parlayan Metin Oluşturma

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Bu derste, size Adobe Photoshop CS5’te Alan Arka Planı ile Bu Benzersiz Parlayan Metni Oluşturma adımlarını göstereceğim. Bu metin efektini oluşturmak için katman harmanlama, filtre efekti, özel fırçalar ve dönüştürme araçları gibi teknikleri kullanacağız. Bu orta seviye Photoshop eğitimi için bir başlangıç, haydi başlayalım! Katmanlı PSD dosyası dahil.

İncele

illustrator’da Origami Stil Logomark’ı Nasıl Oluşturulur

photoshop örnekleri

photoshop örnekleri

Origami, bir zamanlar dijital formata dönüştürülen katlanmış bir kağıt tasarım deseni olan Japonya’dan geliyor ve aslında maruz kalan kullanıcılar için çok özgün bir deneyim haline gelebiliyor. Eğitimde Adobe Illustrator ile çalışacaksınız. Chris tasarım fikrini, origami’nin katlanmış ilham kaynağını aldığı bazı kuş fotoğraflarına göz atarak yeni bir düzeye çıkarır. Taklit etmek için iyi bir kuş tasarımı bulduğunuzda, bir taslak oluşturmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra sosyal paylaşımların düşünceleri, bu origami stil logolarının nasıl yeniden yaratılacağı konusunda en sık kullanılan Photoshop / İllüstratör derslerinden biridir.

İncele

 

Adobe Illustrator’da Sıcak, Retro Metin Efekti Oluşturma

İncele

Photoshop’ta vintage efektler nasıl oluşturulur

İncele

 

Kaynaklar:

https://www.psdbox.com/category/tutorials/

http://designstacks.net/adobe-photoshop

https://design.tutsplus.com/categories/adobe-photoshop

https://www.digitalartsonline.co.uk/tutorials/photoshop/

https://blog.spoongraphics.co.uk/category/tutorials

Yorum yap