Power Point

PowerPoint Test Soruları ve Cevapları (Video)

Bu yazıda Office dersindeki PowerPoint konusunu kapsayan 20 ve 25 sorudan oluşan videolu sorular mevcuttur.  Videolara geçmeden önce PowerPoint nedir ve alternatifleri nelerdir açıklayalım. Açıklamanın ardından videolu sorular gelecektir.

Sunum yazılımı, toplantılarda veya sınıf ortamlarında muhtemelen görebileceğiniz slayt türlerini oluşturmanın ve göstermenin en kolay yoludur.

LibreOffice, Apache OpenOffice ve SlideDog dahil olmak üzere birçok ücretsiz seçenek vardır. Bununla birlikte, sunum sırasında başkalarıyla işbirliği yapmanız, diğer Microsoft programlarıyla (Microsoft Word gibi) entegrasyon yapmanız veya sunumunuzun gezegendeki herhangi biri tarafından görüntülenebilmesi için ihtiyacınız varsa, satın almak ve kullanmak isteyeceğiniz program Microsoft Powerpoint olacaktır. Diğer Microsoft programlarıyla entegrasyon önemli değilse, Google’ın G Suite’ında başkalarıyla mükemmel işbirliğine olanak sağlayan bir sunum programı vardır.

Microsoft PowerPoint’in ilerleyebildiği kadarıyla, sunum oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklerle birlikte geliyor. Burada gösterildiği gibi boş bir sunumla başlayabilir veya önceden yapılandırılmış çeşitli sunumlar arasından seçim yapabilirsiniz (şablonlar denir). Bir şablon, halihazırda çeşitli stiller ve uygulanan tasarımlarla oluşturulmuş bir dosyadır. Bu seçenek, sunuma tek tıklamayla başlamak için kolay bir yol sağlar.

 

Yorum yap

Web Tasarım & Programlama sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et