C# C# Windows Form Örnekleri Programlama

C# Seçilen Resim Dosyanın Benzersiz İsim Verilerek Kopyalanması

Bu yazımızda C# Windows Formda seçtiğimiz resim dosyasına tekil bir isim yani rastgele benzersiz bir isim vererek projemizin içine dahil eden bir örnek oluşturacağız. Projemize 1 adet PictureBox ve 2 adet Button ekleyerek örneğimize başlayalım.

Seç Butonu ile OpenFileDialog kullanarak resim seçeceğiz. Seçtiğimiz bu resmin PictureBox içinde görüntülenmesini sağlayacağız. Daha sonra Kopyala butonuna basarak Projemizde Bin/Debug içine oluşturmuş olduğumuz “img” klasörüne kopyalayacağız.
 

Projemizi çalıştırdığımızda ve bilgisayar üzerinde bulunan herhangi bir resmi seçip Kopyala butonuna bastığımızda Daha önceden oluşturmuş olduğumuz img içine resmin kopyalandığı görülecektir.

4 Yorum

  • merhaba hocam bir proje yapıyorum . ben pdf den soruları seçip image olarak veritabanına kaydetmek istyorum bunu nasıl yapabilirim bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

  • sizin sitenizden çok sey öğrenmiş uygulamış oldum. bi kücük win form örneğim var . openfiledialog ile sectiğim herhangi bir dosyayı proje içinde istediğim klasor altına atmak istiyorum . nasıl yapabilirim

    • Faydalı olduğuna sevindim. Proje içerisinde kopyalayacağınız yer sabit mi olacak yoksa onu da mı OpenFileDialog ile seçeceksiniz.

Yorum yap

Web Tasarım & Programlama sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et