C# C# Windows Form Örnekleri Programlama

C# Windows Form ile Mail Gönderme (GMail)

Bu yazımızda C# Windows Form ile Gmail üzerinden e-posta gönderen, Dosya Eklemek için OpenFileDialog penceresini kullanan bir proje oluşturacağız. Öncelikle form tasarımını aşağıdaki şekilde oluşturuyoruz.

mail1

Form tasarımını oluşturduktan sonra sonra kod penceresine geçiyoruz. Öncelikle projemize

 

ekliyoruz.Dosya Ekle butonuna tıklayarak

dosya seçmemizi sağlayan yukarıdaki kodları yazıyoruz. Burada DosyaYolu değişkenini public olarak tanımladık. Gönder butonuna ise aşağıdaki kodları yazıyoruz.

Burada

satırında gmail adresinizi ve şifrenizi yazmanız gerekiyor.
Kodlarımızın tamamı aşağıdaki gibi olacaktır.

Önemli Not: Google, az güvenirliği olan (program vs.) yazılımlardan hesaba giriş yapmasını engellemektedir.  “Google Hesabı: Oturum açma girişimi engellendi‏” maili gelecektir. Bu sorun için
bu adreste  3. adımda bulunan “Daha az güvenli uygulamalar için erişim
kısmını etkinleştir” demelisiniz.

17 Yorum

 • Bilgileriniz icin tesekkurler =)

  Ben daha az guvenli kismini secmeden nasil yapabilecegimi biraz arastirmak istedim kaynak bulamadim yardim eder misiniz hangi kaynaklara bakabilirim.

 • Merhaba ahmet hocam datagridview deki bilgileri nasıl mail olarak gönderebiliriz bu konu ile ilgili de bir makale yapabilirmisiniz nette bu konu ile ilgili düzgün anlaşılır bir makale yok saygılar

 • hocam s.a. program düzgün çalışıyor eyvalalh emeğine sağlık fakat .rar uzantılı 100-200-300 mblık dosyaları gönderim sağlayamıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

 • ahmet bey kodları çalıştırdım. Sorunsuz çalıştı, sonra o önemli notta belirttiğiniz ayarları düzelttim (güvenlik mailinin gelmesi üzerine) ondan sonra çalışmamaya başladı.

 • Merhaba,
  Yazılarınızı zevkle takip ediyorum.Mail çalışıyor.Diğer arkadaşların da dediği gibi attachment zorunlu olmuş.bu kısım için mail attachmenti if içine aldıktan sonra artık zorunlu olmuyor. Rahatlıkla çalışıyor

  if (DosyaYolu!=null)
  {
  mail.Attachments.Add(new Attachment(DosyaYolu));
  }

 • Acil cevap lazım” sc.Send(mail); ” bu bölümde posta hatası diye uyarı veriyor neden böyle yapıyor ?

   • Bana söylediğiniz uyarıdaki gibi bir şey olmadı ama. Gönder butonuna tıkladığım zaman hata olarak o bölümü veriyor. Nerede yanlış olabilir diye baktım fakat göremedim.
    Verdiğiniz linkte ise sizin söylediğiniz gibi birsey göremedim.

    • Google Hesap ayarlarınızda Güvenlik Kontrolü bölümünde Daha az güvenli uygulamalar için erişimi etkinleştir seçeneği seçili olması gerekiyor.

Yorum yap