Bilgisayar Genel Web Tasarım

Dreamveawer CC – Photoshop CC – Flash CC İngilizce Yapma

Adobe Dreamveawer CC ,Photoshop CC, Flash CC menüleri Türkçeden İngilizceye çevirmek için aşağıda vermiş olduğum yöntemleri uygulayabilirsiniz.


adobe

Adobe Photoshop CC İngilizce Yapma:

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2015\Locales\tr_TR\Support Files klasöründe bulunan “tw10428.dat” dosyasının adını ya da uzantısını değiştirseniz artık Photoshop programınız İngilizce olacaktır. Ben dosyalaların isminin başına 1 eklemeyi tercih ettim. Sizde istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

photoshop_ing_1

Adobe Flash CC İngilizce Yapma:

C:\Program Files\Adobe\Adobe Flash CC 2015\tr_TR klasöründe bulunan .dat uzantılı dosyaların uzantısını yada isimlerini değiştirerek Adobe Flash CC programını İngilizceye çevirebilirsiniz. Ben dosyalaların isminin başına 1 eklemeyi tercih ettim. Sizde istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

photoshop_ing_2

Adobe Dreamveawer CC İngilizce Yapma:

“C:\Program Files\Adobe\Adobe Dreamweaver CC 2015” klasörüne giriyoruz. Burada “en_US” ve “tr_TR” isimli klasörler bulunmaktadır. İngilizce ya da Türkçe hangisini kullanmak istiyorsak diğer klasörün ismini değiştiriyoruz. İngilizce kullanmak istediğimiz için “tr_TR” isimli klasörü “1tr_TR” olarak değiştirebiliriz.

Eğer “en_US” isimli bir klasör mevcut değilse buradan indirip C:\Program Files\Adobe\Adobe Dreamweaver CC 2015″ içerisine kopyaladıktan sonra yukarıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

9 Yorum

Yorum yap

Web Tasarım & Programlama sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et