WORD

Microsoft Word’de Sayfayı Sütunlara Bölme

Microsoft Word’de bazı özellikleri bilmek hazırladığınız içeriğin daha da zengin görünmesini sağlar. Bunlardan bir tanesi de metni sütunlara ayırmadır.Bu yazıda word belgeesini iki sütun halinde yazma, sütunların arasına çizgi koyma ve belgenin belirli bölümünü iki sütuna ayırma gibi konuda kavrama ulaşacaksınız.

Bir metin ne zaman sütunlara ayırılır?

Genellikle bir test sınavı hazırlıyorsanız, yazının içinde bazı bölümleri sütunlu göstermek istiyorsanız ya da her hangi bir amaçla sütunlara ayırmaya ihtiyacınız olacaktır. Yazıyı fazla uzatmadan Word ile metni sütunlara nasıl ayıracağımıza bakalım.

 Word Metin Sütünlara Nasıl Ayrılır?

Yalnızca birkaç basit adımda metni Microsoft Word’de sütunlara bölebilirsiniz.

1- Düzen sekmesinin Sayfa Yapısı grubunda Sütunlar‘a tıklayın.

2- Menüdeki seçeneklerden birini tıklayarak seçin veya özel genişliğe ve aralığa sahip üçten fazla sütun veya sütun eklemek için Diğer Sütun‘u tıklayın.

3- Varsayılan olarak, sütunlarda yapılan değişiklikler yalnızca içinde çalıştığınız bölümü etkiler. Sütun değişikliklerini bir belgenin tamamına uygulamak için Diğer Sütun‘a ve ardından Uygulama Yeri: Tüm belge‘ye tıklayın.

4-Ayrıca belgenin belirli bir bölümünü ayırmak istiyorsanız. Ayrılacak bölümü seçip ardından sütunlara ayır diyebilirsiniz. Aşağıdaki görseller belgenin bir kısmını iki sütuna ayırıp araya çizgi koyacaktır.

 

 

 

 

Yorum yap