Programlar

PatchMyPC ile Otomatik Program Kurulumu

Bilgisayarınıza format attıkdan sonra chrome, winzip, acrobat gibi bir çok programı yeniden kurmak zorunda kalırsınız. Bu programları toplu halde kurmak için bir çok program vardır. Bu programlardan bir tanesi de PatchMyPC programıdır. Daha önceki yazımızda Ninite programı kullanımını göstermiştim. Bu yazıda da PatchMyPC programı kullanımını göstereceğiz.

Patch My PC Home Updater nedir? Patch My PC Home Updater nasıl kullanılır?

Patch My PC Home Updater Bilgisayarınızda Güncelleyicimiz, 300’den fazla uygulamayı bilgisayarınızda güncel tutan ücretsiz ve kullanımı kolay bir programdır. Bilgisayarınıza geniş bir program listesini güncellemenin veya yüklemenin kolay bir yoludur.

Çevrimiçi güvende kalmanın önemli bir bileşeni, bilgisayarınızı güncel tutmaktır. Bilgisayar korsanları, eski yazılımları hedeflemeyi sever. Güncel olmayan yazılımlar genellikle en son sürümde çözülen güvenlik açıklarını, hataları ve diğer sorunları içerir. Bunlar, uygulamaları güncel tutmanın (veya “yamalanmış”) olmasının nedenlerinden bazılarıdır.

Patch My PC Updater’ı açtığınızda, sisteminizi eski programlar için tarayacaktır.

Güncel olmayan programlar – Kırmızı olarak gösterilecektir
Güncellenen programlar – Yeşil olarak gösterilecektir
Yüklenmemiş programlar – Siyah olarak gösterilecektir
Bilgisayarda acemi, yarı teknoloji meraklısı, aileniz ve arkadaşlarınız için başvurulan teknoloji uzmanı veya bir BT uzmanı olun, Patch My PC Updater’nin Ev Güncelleyicisi bilgisayarınıza yama yapmayı kolaylaştıracaktır.

Patch My PC Updater İndirme

Patch My PC Home Updater adresine gidip DOWNLOAD butonuna tıklıyoruz.

Programı indirip, çalıştırdıktan sonra bilgisayarımızda kurulu programlar ve güncel olamayan programların listesi görüncektir. Sol taraftaki program listesinden istediğimiz programı seçip kurabilir yada güncelleyebiliriz.

 

Güncelle yada tekrar yükle butonlarına basarak programları güncelleyebilir yada yeniden yükleyebiliriz.

 

Güncelleme dışında tutmak istediğimiz programı sağ panelden sağ tıklayıp disable auto update komutu verebiliriz. Diğer seçenekleri de kullanarak listeden kaldırabilir. Yada programı kaldırabiliriz.

 

Yorum yap