Windows 11

Sürpriz: Windows 11 Android Uygulamalarını Çalıştıracak

Sürpriz: Windows 11 Android Uygulamalarını Çalıştıracak

Microsoft, Windows 11’de Android uygulamalarını tanıttı. Bu, diğer birçok Windows 11 özelliğiyle birlikte, sızdırılan yapıda görmediğimiz için sürpriz oldu. Windows 11, Android uygulamalarını yerel olarak çalıştıracak ve Windows mağazasından indirilebilir.

Microsoft, Android uygulamalarını Windows’a getirmek için Amazon’un uygulama mağazasını kullanıyor. Bunları indirip yüklemek için tek yapmanız gereken Microsoft Mağazasını ziyaret etmektir. Bu, Intel’in Bridge teknolojisi kullanılarak mümkün olmaktadır. Yerel olarak söylediğimizde, bu, onu görev çubuğuna sabitleyebileceğiniz veya diğer Windows uygulamaları gibi diğer uygulamaların yanında Pencereli modda kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Şu anda hangi Android uygulamaları mevcut?

Microsoft, etkinlikte bize Windows 11’de çalışan TikTok’u gösterdi ve Amazon uygulama mağazası bölümündeki listelerde diğer Android uygulamaları da yer aldı. Bu, kullanıcıları Bluestacks gibi üçüncü taraf uygulamalardan uzak tutmalıdır.

Şu anda hangi Android uygulamaları mevcut?

Microsoft, Your Phone uygulamasını duyurduğundan beri Android cihazlara önem veriyor. Uygulama, Android cihazınızı Windows PC’nize bağlamanıza ve arama almanıza/arama yapmanıza ve bildirimler almanıza olanak tanır. Apple’ın sorunsuz çalışan cihaz ekosistemi gibi.

Şu anda hangi Android uygulamaları mevcut?

Windows 11 hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bize bildirin.

Yorum yap