Windows 11

Windows 11 Dil Nasıl Değiştirilir

Windows 11 cihazınızdaki ayarları değiştirmek oldukça basit bir iştir. Örneğin, dili kolayca değiştirebilirsiniz.

Yeni işletim sisteminde hedefinize ulaşmanın iki yolu vardır.

Windows 11 görev çubuğu menüsünü kullanarak yeni bir dil seçebileceğinizi veya yükleyebileceğinizi unutmayın.

Bu makale ayrıca, dili doğrudan Ayarlar menüsünden değiştirmenize yardımcı olabilecek adımları da içerir.

Windows 11 Dil Nasıl Değiştirilir

Microsoft, ticari marka işletim sistemlerini algılama ve kullanma biçimimizi daha da basitleştirmeyi hedefliyor ve Windows 11 gerçekten kullanıcı erişilebilirliğine odaklanıyor gibi görünüyor.

Windows 10’da tam olarak eksik olan şey buydu, en temel ayarlara, bunları değiştirmek için birden fazla menüden geçmek zorunda kalmadan hızlı erişim.

Her şeyin bu kadar hızlı gerçekleştiği ve asıl amacın tüm görevlerimizi olabildiğince hızlı tamamlamak olduğu bu çağda, bu bir nefes olarak geliyor.

Windows 11 bilgisayarımın dilini nasıl değiştiririm?

Görev Çubuğundan

Parlaklık veya dil gibi bazı temel ayarları değiştirmek için çok zaman harcamanız gerekeceğini düşünerek kendinizi endişelendirmeyin.

Aslında Microsoft, Windows 11 ile bazı temel seçeneklerde ince ayar yapmayı çok daha kolay hale getirdi. İşletim sisteminizin dilini gerçekten değiştirmenin iki yolu vardır.

İlki, görev çubuğunun sağ alt kısmında bulunan dil düğmesine tıklamak ve sadece hangi dile geçmek istediğinizi seçmek olacaktır.

dil değiştirme

Bu menüden en çok kullandığınız diller arasında hızlıca geçiş yapabilir veya sizi Ayarlar menüsüne götürecek olan Dil tercihlerini seçebilirsiniz.

Ayarlar menüsünden

Dil ayarlarını değiştirmenin başka bir yolu da PC’nizdeki ana Ayarlar menüsünü kullanmaktır. Bunu yapmak için, istediğiniz menüyü otomatik olarak getirecek olan Windows Key + I kısayoluna basmanız yeterlidir.

Bir sonraki adım, ihtiyacınız olan kategoriyi seçmektir, bu durumda Zaman ve Dildir.

Zaman ve Dil’i seçtikten sonra, sol taraftaki menüden Dil sekmesine tıklayın. Artık tercih ettiğiniz dili seçme veya istediğiniz dil paketi eksikse yeni bir dil paketi ekleme seçeneğiniz var.

windows 11 dil ayarları değiştirme

İstediğiniz değişiklikleri yaptıktan sonra, Ayarlar menü penceresini kapatmanız ve etkinliğinize devam etmeniz yeterlidir. Hiç de zor değil, değil mi?

Microsoft’un önümüzdeki haftadan itibaren yeni işletim sisteminin ilk önizleme yapılarının tüm Windows Insider’lar için test için hazır olacağını duyurduğunu unutmayın.

Ayrıca, resmi olarak kullanıma sunulduğunda çalıştırabilmek için Windows 11 sistem gereksinimleri hakkında kendinizi bilgilendirdiğinizden emin olun.

Deneme şansınız oldu mu? Öyleyse, şu ana kadarki deneyiminiz hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Yorum yap