Windows 11

Windows 11’da ekran parlaklığını değiştirme

Windows 11’de parlaklık ayarlarını değiştirmek eskisi kadar basit.

Bu yepyeni işletim sistemi ile seviyeyi doğrudan Eylem Merkezi’nden değiştirebilirsiniz.

Ayarlar menüsündeki Görüntüleme seçeneklerine giderek bu değeri değiştirmekten çekinmeyin.

Microsoft, sistem gereksinimlerini de resmi olarak duyurdu, bu yüzden hemen kontrol edin.

Windows 11'da ekran parlaklığını değiştirme

Windows 11’in sızdırılan ilk sürümü çevrimiçi olarak ortaya çıktığından beri, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların umursadığı tek şey yeni işletim sisteminin iç işleyişini bulmak.

Microsoft, işletim sistemini ve sistem gereksinimlerini resmi olarak duyurduğuna göre, herkes bir an önce geçiş yapmak istiyor.

Bu yeni işletim sisteminin tanıtılmasıyla Microsoft’un bir zamanlar Windows 10’da basit olan eylemleri karmaşıklaştırmayı görev edindiğini hayal ediyorsanız, bu fikre bir kez daha bakmak isteyebilirsiniz.

Windows 11 aslında PC’nizde yapmaya alıştığınız bazı görevleri basitleştirecek.

Teknoloji şirketi, yeni bir inovasyon çağı ve geleceğe açılan bir kapı sözü verdi, bu yüzden yeni ve heyecan verici olanı kucaklamaktan korkmamalıyız.

Şimdi konuya inmek, Windows 11 işletim sisteminizdeki parlaklık seviyesini değiştirmek düşündüğünüz kadar zor değil.

Windows 11’de parlaklığı nasıl değiştiririm?

Eylem Merkezi aracılığıyla

Hedefinize ulaşmanın iki basit yolu vardır. Birincisi ve en basiti, görev çubuğunuzun sağ alt köşesinde bulunan Eylem Merkezi’ni açmaktır.

Eylem Merkezi’ne eriştikten sonra, içindeki başka herhangi bir ayara erişmenize gerek kalmadan parlaklık ayarlarınızı değiştirme olanağına sahip olacaksınız.

Windows 11'de parlaklığı nasıl değiştiririm?

Parlaklığı istediğiniz değere ayarlayın ve Eylem Merkezini kapatın. Oldukça basit, değil mi?

Ayarlar menüsü aracılığıyla

Aynı sonucu elde etmek için kullanabileceğiniz diğer yöntem, aslında Ayarlar menüsüne gidip oradan yoğunluğu ayarlamaktır.

Başlat menüsüne sağ tıklayıp Ayarlar’ı seçseniz de, Windows Tuşu + I kısayoluna bassanız da, Ayarlar menüsü olan aynı yerde olacaksınız.

Oradayken, Sistem düğmesine tıklayacaksınız.

Windows 11'de parlaklığı nasıl değiştiririm?

Buradan, sağ taraftaki menüde Ekran sekmesini seçiyorsunuz ve önceki durumda olduğu gibi parlaklık yoğunluğunu değiştirme seçeneğini göreceksiniz.

Buyrun! Bunlar, yepyeni Windows 11 PC’nizdeki parlaklık ayarlarını değiştirmenize yardımcı olacak iki basit yoldur.

Microsoft’un hala Windows 11 üzerinde çalıştığını, bazı son ayrıntılarını ince ayar yaptığını ve ütülediğini unutmayın, bu nedenle çok yakında işletim sisteminin tam dolu bir sürümüne sahip olacağız.

Ayrıca, önümüzdeki haftadan itibaren ilk Windows 11 sürümlerinin tüm Windows Insider kullanıcıları için test edilmeye hazır hale geleceğini unutmayın.

İki işletim sistemi sürümü arasındaki tüm farklılıklar ve benzerlikler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, kapsamlı Windows 11 ve Windows 10 makalemize göz atmayı unutmayın. Yakından baktığınız için pişman olmayacaksınız.

Windows 11’de parlaklık seviyelerini değiştirmeyi başardınız mı? Aşağıdaki yorum alanında prosedürün sizin için nasıl gittiğini ve yeni işletim sistemi hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirmekten çekinmeyin.

Yorum yap