Teknoloji

🔥 Ateş Emojisi ve Ateş Sembolü

🔥ATEŞ EMOJİSİ NE ANLAMA GELİR?

Ateş emojisi, üstünde biraz kırmızı olan çoğunlukla sarı olan bir alevdir. Bir şeyin havalı, harika, heyecan verici veya daha çok konuşma dilinde “yanıyor” olduğunu belirtmek için kullanılır. Ayrıca birisinin seksi olduğunu (yani ateşli) aktarabilir veya diğer çeşitli mecazi yangınlara atıfta bulunabilir.

 

🔥 ATEŞ EMOJİSİ NEREDEN GELİYOR?

Ateş emojisine alev, sıcak veya yanan emoji de denir. Genellikle bir kişiyi veya bir şeyi övmek için kullanılır, bir kişi, nesne, albüm, film vb. Son derece havalı veya harika olan bir şeyi tanımlamak için argo bir terim olan “aydınlatılmış” anlamına gelir. Yanan “sarhoş” anlamına gelen bir argo olduğu için, ateş emojisi birinin çok kafası iyi olduğunu veya ziyan olduğunu söylemenin bir yolu olarak ikiye katlanır. Ateş terimi, 1990’ların başından beri hip-hop’ta yüksek kaliteli ot için argo olarak kullanılmıştır ve bu nedenle bazen ateş emojisi esrarı referans almak için kullanılır.

 

🔥 ATEŞ EMOJISI’NI KİMLER KULLANIR?

Ateş emojisi, bir kişinin gitar çalmak gibi son derece iyi bir şey yaptığını sembolize eden emoji ile “ateş üzerinde olmak” deyimini de çağrıştırabilir. Ek olarak, ateş emojisi bir kişinin çok çekici olduğunu ifade etmenin bir yoludur (ör. “Kız görünüşü – ateş emojisi – ateş emojisi – ateş emojisi”). Bu kullanım, “seksi” veya “gerçekten güzel görünen” anlamına gelen sıcak argo teriminde bir oyundur ve kişinin erkek arkadaşından kız arkadaşına, ünlülere kadar herkese uygulanır.

Twitter, Whatsapp, Instagram gibi platformlarda da kullanılan ateş emojisi bu platformlarda da ne anlama geldiği merak edilir. Ne anlama geldiğinden çok gerçekten ateşli konular ve görüntüler için ateş emojisini kullanmak hoş olmaktadır. Ateş Emojilerini hem erkekler  hem de kadınlar beğendikleri bir durum yada kişi için emoji gönderebilirler.

Ateş Emojisi Kopyala


🔥

Yorum yap