Teknoloji

Laptop Alırken Klavyesine Dikkat Edilir Mi?

Dizüstü bilgisayar klavye seçimi yeni bir bilgisayar alırken ne kadar önemlidir.  Bir dizüstü bilgisayar alıyorsanız muhtemelen ekranına, markasına ve rengine bakıp alıp almayacağınıza karar verirsiniz. Peki hiç uzun süre kullanmayı düşündüğünüz laptopunuzun klavyesine baktınız mı? Bu yazıyı okuduktan sonra yeni bir bilgisayar alırken klavyesine de bakacağınıza emin olabilirsiniz.

Uzun yazım süreleri için, rahat bir klavyeye sahip bir dizüstü bilgisayar almanız gerekir. Tuşlara bastığınızda takılan yada tuşları çabuk dağılan bir klavyeyi almak istemezsiniz. Ayrıca klavye seçiminde bilgisayarı tercih amacınız çok önemlidir. Oyuncu bilgisayarı alıyorsanız klavyelerin oyuncuların kullanımı için daha farklı tasarlandığını göreceksiniz. Ofis yada ev kullanımı için alıyorsanız. Tercihinizde numara bölümünün olmasını muhtemeldir.

Her dizüstü bilgisayar klavyesi aynı değildir. Tam boyutlu tuşlarla rahat bir yerleşim düzenine sahip bir klavye ve ok tuşlarının çevresinde biraz boşluk olmasını istersiniz. Eğer benim gibi kodlama yapıyorsanız, geniş bir enter ve geri tuşu ile numaraların olmasını tercih edersiniz. Klavyenin de arkadan aydınlatıldığından emin olun, böylece loş ışıklı ortamlarda tuşlara daha kolay bir şekilde basabilirsiniz.

 

N550 Bilgisayarımın klavyesi (Tuşların hafif takılması dışında iyi bir deneyim sunuyor)

Kod yazımı için kötü bir deneyim sunan klavye

Kaynak: https://www.yazilimkodlama.com/teknoloji/laptop-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

Yorum yap

Web Tasarım & Programlama sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et